Forum Puławskie
Na czym polega pozycjonowanie stron? - Wersja do druku

+- Forum Puławskie (http://obw-wihe.pulawy.pl)
+-- Dział: Może i mniej poważnie (/Forum-Mo%C5%BCe-i-mniej-powa%C5%BCnie)
+--- Dział: Hyde Park (/Forum-Hyde-Park)
+--- Wątek: Na czym polega pozycjonowanie stron? (/Thread-Na-czym-polega-pozycjonowanie-stron)

Na czym polega pozycjonowanie stron? - PardubickaXIX - 11-14-2017 10:29 AM

Ostatnio wszyscy znajomi, którzy prowadzą jakąkolwiek działalność, mówią o pozycjonowaniu stron internetowych. Próbowałam się dopytać co to takiego, ale jakoś lakonicznie mi odpowiadali i niewiele zrozumiałam. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Na czym polega pozycjonowanie stron? - zzzaskroniec81 - 11-14-2017 11:35 AM

A czego tu nie rozumieć? Chodzi o to, żeby Twoja strona miała lepszą pozycję w wyszukiwarce.

Na czym polega pozycjonowanie stron? - PardubickaXIX - 11-14-2017 01:48 PM

No i co mi to da?

Na czym polega pozycjonowanie stron? - zzzaskroniec81 - 11-14-2017 03:48 PM

Jak to co? Skoro będzie łatwo wyszukać twoją stronę to i klientów będziesz miała więcej, sprzedaż ci wzrośnie, czy tam więcej chętnych będzie na usługi, które oferujesz.

Na czym polega pozycjonowanie stron? - HeronimŻaczek - 11-14-2017 04:14 PM

To jest bardzo wielki skrót myślowy, a to wcale nie jest taka prosta sprawa. Pozycjonowanie stron, to mnóstwo różnych powiązanych z sobą działań. Jest to proces składających się z prac „on page” czyli związanych z optymalizacją samej witryny i „off page” czyli na przykład tworzenie tekstów z frazami kluczowymi. Poczytaj tutaj: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/, może łatwiej ci będzie to zrozumieć.

Na czym polega pozycjonowanie stron? - PardubickaXIX - 11-14-2017 06:20 PM

No dobra, już rozumiem. I mówicie, że to daje rezultaty?

Na czym polega pozycjonowanie stron? - ŻonaGucia - 11-14-2017 06:31 PM

Pozwólcie, ze się wetnę w rozmowę. Mój szef zgłosił się do Grupy TENSE z Poznania z prośbą o pozycjonowanie naszej strony i wyobraźcie sobie, ze po kilku dniach od realizacji zamówienia mieliśmy istny nalot klientów. Pracuję w kancelarii i konkurencję mamy sporą, a jednak to nas klienci wybrali.

Na czym polega pozycjonowanie stron? - PardubickaXIX - 11-14-2017 06:57 PM

O kurcze, to znaczy, że to działa! To może sama się na to skuszę. Prowadzę taki nieduży gabinet odnowy biologicznej i choć nie mogę za bardzo narzekać, zdarza się, że siedzę bezczynnie.

Na czym polega pozycjonowanie stron? - ŻonaGucia - 11-14-2017 09:36 PM

No to oczywiście, że powinnaś. Przecież w twojej branży konkurencja też jest niemała i w każdej chwili możesz wypaść z rynku. Ja tam bym się nie wahała.