Forum Puławskie

Pełna wersja: Na czym polega pozycjonowanie stron?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio wszyscy znajomi, którzy prowadzą jakąkolwiek działalność, mówią o pozycjonowaniu stron internetowych. Próbowałam się dopytać co to takiego, ale jakoś lakonicznie mi odpowiadali i niewiele zrozumiałam. Może mi to ktoś wyjaśnić?
A czego tu nie rozumieć? Chodzi o to, żeby Twoja strona miała lepszą pozycję w wyszukiwarce.
No i co mi to da?
Jak to co? Skoro będzie łatwo wyszukać twoją stronę to i klientów będziesz miała więcej, sprzedaż ci wzrośnie, czy tam więcej chętnych będzie na usługi, które oferujesz.
To jest bardzo wielki skrót myślowy, a to wcale nie jest taka prosta sprawa. Pozycjonowanie stron, to mnóstwo różnych powiązanych z sobą działań. Jest to proces składających się z prac „on page” czyli związanych z optymalizacją samej witryny i „off page” czyli na przykład tworzenie tekstów z frazami kluczowymi. Poczytaj tutaj: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/, może łatwiej ci będzie to zrozumieć.
No dobra, już rozumiem. I mówicie, że to daje rezultaty?
Pozwólcie, ze się wetnę w rozmowę. Mój szef zgłosił się do Grupy TENSE z Poznania z prośbą o pozycjonowanie naszej strony i wyobraźcie sobie, ze po kilku dniach od realizacji zamówienia mieliśmy istny nalot klientów. Pracuję w kancelarii i konkurencję mamy sporą, a jednak to nas klienci wybrali.
O kurcze, to znaczy, że to działa! To może sama się na to skuszę. Prowadzę taki nieduży gabinet odnowy biologicznej i choć nie mogę za bardzo narzekać, zdarza się, że siedzę bezczynnie.
No to oczywiście, że powinnaś. Przecież w twojej branży konkurencja też jest niemała i w każdej chwili możesz wypaść z rynku. Ja tam bym się nie wahała.
Przekierowanie