Forum Puławskie

Pełna wersja: Gdzie dostanę auto zastępcze z OC sprawcy, jak się to załatwia?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gościu spowodował wypadek w którym ucierpiałem, samochód jest w naprawie a ja czymś muszę jechać. Ponoć można z OC tego faceta sfinansować wynajęcie zastępczego pojazdu – nie wiem tylko jak ten temat ugryźć, dokąd iść i w ogóle.
Moja koleżanka była w podobnej sytuacji niedawno i jakoś sobie załatwiła taki samochód. No chyba przez ubezpieczyciela trzeba to zrobić jakoś, nie znam się za bardzo na tym.
Są firmy które się zajmują wynajmowaniem samochodów i przynajmniej część z nich pozwala uzyskać auto zastępcze z ubezpieczenia. I taką firmę powinieneś teraz znaleźć.
U nich da się to łatwo ogarnąć - http://metropolis-rent.pl/samochod-zastepczy/. Naprawdę solidne podejście, na gruncie wynajmu komercyjnego także. Siostra miała od nich auto zastępcze z OC sprawcy, zawsze dbają żeby dać samochód którego ubezpieczalnia nie będzie kwestionować (inni czasami to zlewają). Chodzi o to żeby standard pojazdu był zbliżony do tego uszkodzonego. W przeciwnym razie mogą się pojawiać rozmaite komplikacje z uzyskaniem rekompensaty.
No dokładnie musisz iść do tej firmy co wypożycza, pokazać polisę i jakoś to pójdzie. Zresztą oni Ci najlepiej wszystko wyjaśnią.
Trochę mnie przerażają te wszystkie procedury. Mam nadzieję że nigdy nie będę musiała o taki zastępczy pojazd się ubiegać.
Bardzo dobrze że w ogóle mamy jako kierowcy taką możliwość. Jednak pod tym względem OC jako ubezpieczenie ma niezaprzeczalne walory wbrew temu jak niektórzy je krytykują.
Z samym zdobyciem takiego samochodu kłopotów nie będzie, gorzej z TU żeby nie podważało wynajmu i jego zasad.
Przekierowanie