Forum Puławskie

Pełna wersja: Jakie wady i zalety ma kompozyt WPC?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Siema, wlasnie przeglądam sobie różne strony poswiecone materiałom, jakie stosuje się do budowy tarasów i płotów, bo jestem kompletnie zielony w tej kwestii i widzę na forach, ze dużo ludzi chwali sobie coś takiego jako kompozyt WPC. Czy ktoś mogłby mi poszerzyć horyzonty w tym temacie i powiedzieć jakie są jego wady i zalety?Smile będę wdzięczny Smile
To mówiąc bardzo ogolnie połaczenie drewna i tworzywa sztucznego. W efekcie powstał bardzo wytrzymały material, który świetnie radzi sobie z deszczem, śniegiem, mrozem i to bez dodatkowych zabezpieczeń. Masz spokój przez wiele lat.
Do tego jeszcze kompozyt WPC odporny jest na działanie insektów. Mieszkam w lesie, gdzie nie brakuje różnego rodzaju „robaczków” i mam swięty spokój. Poprzedni taras pod tym względem był jedną wielką masakra, bo był cały z drewna.
Kompozyt też nie chłonie za bardzo wilgoci, więc nie będą ci powstawac wybrzuszenia albo odkształcenia. Zero drzazg i spękań, gnicia i butwienia Smile Sprawdzone Smile I spokojnie wytrzyma każde nasłonecznie – nawet do 60-70 stopni C.
A jakies wady w ma ogole? Wink) no i gdzie można np. zamówić w dobrej cenie?
Wada może być cena, ale z drugiej strony kupujesz material, z którego będziesz korzystał bezproblemowo przez wiele wiele lat. A nawet jeśli się taka deska trochę zarysuje, to czy powstanie jakieś niewielkie uszkodzenia, to możesz je usunąć papierem ściernym lub miękką szczotką drucianą. Ważne tylko, żeby przecieraj deski ruchami w kierunku zgodnym z układem ryflowania. Ja akurat zamawiałem kompozyt WPC w tej firmie: http://tdmtarasy.pl/, bo cenowo wyszli jak dla mnie najkorzystniej.
Gdzieś już chyba spotkałem się z taką nazwą. To nie czasami tmdtarasy.pl…jeśli dobrze kojarzę?
tak, dokładnie. A do czego chcesz uzyć tych desek?
tak, jak już pisałem – do budowy tarasu i zastanawiam się jeszcze nad płotem. Generalnie część domu tez można by pokryć drewnianą elewacją.
Czyli idziesz w ekologiczne klimaty?
Stron: 1 2
Przekierowanie