Forum Puławskie

Pełna wersja: Czy opłaca się zainwestować w kosiarkę traktorek?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przymierzam się do zakupu nowoczesnego traktorka do koszenia trawy, ale nie jestem do końca pewien, czy jest to opłacalna inwestycja. Może ktoś z Was ma taki traktorek? Jeśli tak, to co o nim sądzicie?
Opłaca się kupić kosiarkę traktorek, jeśli masz dużą powierzchnię do koszenia, przekraczającą 2000 metrów kwadratowych. Przy mniejszych terenach raczej warto jednak postawić na tradycyjną kosiarkę spalinową. Ja posiadam traktorek, bo mam rozległy teren, który koszę przynajmniej kilka razy do roku. Uważam, ze traktorek to fajna maszyna, łatwa w obsłudze, wygodna i bezpieczna. Jej zaletą jest też to, ze posiada duży kosz do zbierania trawy oraz funkcję mielenia trawy, przez co nie trzeba zbyt często opróżniać kosza.
No u mnie jest właśnie duża powierzchnia do koszenia. Też myślę, że traktorek to fajna rzecz, tylko obawiam się, że może być to dla mnie zbyt duży wydatek. Mogę wiedzieć, ile zapłaciłeś za swoją maszynę?
Ja za swój traktorek dałem około 15 tysiecy zł. W tej cenie jest już spory wybór tego rodzaju kosiarek. Ale z tego co zdązyłem się zorientowac, to już za około 9 tysięcy PLN można kupić porządny traktorek dobrej firmy.
Aha, to nie jest tak źle. Muszę jeszcze na spokojnie przejrzeć oferty sklepów internetowych, bo ostatnio dałem sobie spokój, gdy zobaczyłem traktorek za 30 tys. złotych. Ale dobrze, że tańsze modele dobrych marek też da się kupić.
Przekierowanie