Witaj! (LogowanieRejestracja)
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nauka słownictwa na egzamin

07-04-2016, 01:26 AM
kolendra1999 Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 31
Reputacja: 0
Cześć... Za półtorej roku postanowiłam przystąpić do swojego pierwszego egzaminu językowego, a dokładniej Cambridge English: First. 1,5 roku ponieważ wydaje mi się, że taki okres powinien być dla mnie wystarczający aby w pełni się przygotować. Najbardziej mam braki w słownictwie (przynajmniej tak sama uważam) i na tym najbardziej chciałabym się skupić. Czy ktoś z was zdawał już egzamin Cambridge lub jakikolwiek egzamin językowy oraz czy mógłby podzielić się poradami w jaki sposób uczyć się słownictwa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2016, 04:05 AM
trawers27 Offline
Member

Liczba postów: 67
Cześć. Ze słownictwem, zaraz po Speaking są zazwyczaj największe problemy. Po prostu dużo czytaj, słuchaj i mów. Ćwicz opowiadania i stosuj czasy narracyjne. Ludzie są zaprojektowani tak, aby opowiadać. Używamy Past Simple, Past Continuous i Past Perfect do opowiadania, ale gdy słuchacz jest zaangażowany (bardzo zainteresowany), czuje się tak, jakby rzeczywiście przeżywał historię. Tak, często używamy czasów teraźniejszych, aby nasze historie były bardziej dramatyczne!
07-04-2016, 04:19 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2017 01:42 AM przez obwwihe.)
EmiliaNowakowska Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 49
Hejka. Ja z kolei polecę uczenie się całych fraz lub nawet zdań jeśli nie są zbyt długie zamiast uczyć się pojedynczych słów. Słowo we frazie łatwiej zapamiętać ponieważ występuje ono już w pewnym kontekście. Kontekst jest kluczowym elementem zapamiętywania słownictwa. Uczyłam się z kontekstu gdy przygotowywałam się do egzaminu Cambridge FCE i przyznać muszę ta metoda jest bardzo efektywna. Po prostu jeśli trafiłam na słowo, którego nie znałam, najpierw próbowałam domyślić się jego znaczenia z kontekstu. Jeśli nie odgadłam, to sprawdzałam w słowniku, a następnie tworzyłam kontekst i zapisywałam to słowo w zdaniu. Warto spróbować tej techniki ponieważ nic nie tracisz, a możesz zyskać naprawdę sporo.
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | obw-white.pulawy.pl | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS