Witaj! (LogowanieRejestracja)
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ile kosztują kolektory słoneczne

06-08-2016, 10:44 AM
HeronimŻaczek Offline
Member

Liczba postów: 54
Reputacja: 0
Witam mam do was pytanie jak jest cena kolektorów solarnych potrzebnych do zasilenia około 140m2 domu?? Potrzebne mi tu jest jakieś przybliżone wyliczenie nie musi być coś mega dokładnego. Jeśli coś wiecie to proszę piszcie. Próbowałem się coś orientować w jakichś firmach ale akurat wszyscy zajęci wiec bd wdzieczny za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2016, 01:04 PM
Emilios Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 27
Hmmm, tego ci chyba nikt dokładnie nie powie, to musi być specjalista żeby to dokładnie obliczyć. Z tego co wiem nie wszystko zależy tylko od powierzchni domu, ale też na przykład wysokości ścian, szczelności, szczelnośći instalacji, tego jak one są nowe czy stare, czy są zmodernizowane itd. ... Wiec podejrzewam że nie będzie to taka łatwa kwestia wcale do wyliczenia, nie jest to raczej dwa plus dwa. Będziesz musiał się z instaltorami raczej skontaktować żeby wiedzieć na pewno
06-08-2016, 03:51 PM
frauka Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 37
Ja jako osoba która trochę tym zajmowała kiedyś muszę powiedzieć że niezależnie jak duża jest posiadłość/budynek to zawsze się opłaca zrobić ogniwa słoneczne. Wiadomo że jeśli potrzeba jest duża, to inwestycja też na początku będzie większa ale naprawdę wszystko się bardzo szybko zwróci z biegiem użytkowania i eksploatacji. Jeszcze nie słyszałam żeby ktoś żałował zamontowania instalacji fotowoltaicznej, chyba żę była naprawdę słabo zrobiona przez jakiś amatorów albo w rejonie gdzie jest mało słonća. A tak to ino brać
06-08-2016, 05:05 PM
wielkiElectronik Offline
Member

Liczba postów: 84
Zgadzam się z koleżanką powyżej. Jest to zawsze gra warta świeczki i zachodu. Zwłaszcza teraz warto korzystać kiedy Unia Europejska do tego zachęca bo przecież mamy dotacje na fotowoltaikę. Lepiej się o nie postarać zanim pula zostanie wykorzystana żeby nie było tak jak z MDM-em ostatnio że ludzie się rzucili i wielu za późno pomyślało. Trzeba myśleć perspektywycznie i kombinaować
06-08-2016, 05:50 PM
GwidonL Offline
Member

Liczba postów: 77
Dokładnie, jak są dotacje, jest instalacja opłacalna, jest dobra firma, to trzeba robić i się nie zastanawiać. Energia słoneczna tak szybko się nie skończy Wink
06-08-2016, 07:05 PM
klempik Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 38
Europa coraz chętniej przechodzi na metody energii odnawialnej , źródła znaczy. My też powinniśmy i to szybciej niż później, chociażby po to żeby spełniać unijne normy i nie płacić kar niepotrzebnie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | obw-white.pulawy.pl | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS