Witaj! (LogowanieRejestracja)
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gdzie można założyć pasiekę pszczelą?

06-23-2016, 12:40 PM
GwidonL Offline
Member

Liczba postów: 78
Reputacja: 0
Zastanawiam się czy na terenie ogródków działkowych mogę założyć pszczelą pasiekę? Czy musze mieć do tego jakieś pozwolenie, jeśli tak to od kogo? Wiem, że ludzie boją się pszczół, ale tak po prawdzie ule na terenie ogrodów działkowych to sama korzyść dla działkowców. Więcej zapylonych drzewek, krzewów, kwiatów to lepsze owocowanie i bardziej obfite zbiory.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-23-2016, 12:54 PM
trawers27 Offline
Member

Liczba postów: 69
Kiedyś nie można było mieć uli w mieście, ale podobno teraz przepisy się zmieniły. W przypadku ogrodów działkowych i tak pewnie będziesz potrzebował jakieś zgody od zarządu i na pewno wcześniej pogadaj z sąsiadami, bo pewnie sam wiesz jak takie osoby mogą być uciążliwe we współżyciu.
06-23-2016, 01:59 PM
garbata19 Offline
Member

Liczba postów: 52
Dlaczego uciążliwe? Ja też bym się nie zgodziła, żeby mój sąsiad założył sobie na działce ule. Jestem uczulona na jad pszczeli i co, miałabym już nie przychodzić na działkę w obawie przed użądleniem? Przecież wiadomo, że jak będzie ul to wokół będzie kręciło się tysiące pszczół.
06-23-2016, 04:31 PM
Obiwan Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 39
Przeciez jak ula nie ma w okolicy to pszczoły i tak lataja wokół kwiatów, więc ryzyko użądlenia zawsze występuje. Trzeba być po prostu ostrożnym. Poczytaj sobie o pszczelarstwie na forach internetowych, a zobaczysz że hodowcy pszczół nie są jakoś ządleni masowo przez pszczoły, chociaż ciągle kręcą się w ich bezposrednim sąsiedztwie, a nawet zaglądają do wnetrza uli. Strach jest zwykle złym doradcą. Co do możliwości założenie pasieki w mieście, a zwłaszcza na ogródkach dzialkowych to jedka chyba trzeba mieć jakieś pozwolenie. Radzę zapytać w siedzibie ROD.
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | obw-white.pulawy.pl | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS