Witaj! (LogowanieRejestracja)
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co to jest tarcica?

08-25-2016, 11:34 AM
plaska Offline
Member

Liczba postów: 54
Reputacja: 0
Co to jest tarcica?
Możecie mi napisać, co to jest tarcica? Niby wiem ogólnie o co chodzi, że jest to pocięte drewno z tartaku, ale czy to są deski? No właśnie co to jest?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-25-2016, 02:31 PM
Obiwan Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 36
Co to jest tarcica?
W praktyce można powiedzieć, ze sa to wstępnie obrobione deski. Tarcica to po prostu pociety na kawaki pień drzewa, który należy poddać procesowi dalszej obróbki, chyba ze tego niepotrzebujemy. Takie firmy jak tartak OLIDA Aldona Krygier mogą to zrobić nawet na miejscu, w gospodarstwie rolnym lub w lesie, tam gdzie zostalo wyciete drzewo.
08-25-2016, 03:28 PM
pansamochodzik Offline
Junior Member

**

Liczba postów: 27
Co to jest tarcica?
Tarcica to właśnie deski, tylko jeszcze nie przeszlifowane i nie pocięte na określony wymiar. Zwykle mówi się o tarcicy obrzynanej i nieobrzynanej, mokrej lub suchej. Obrzynana to taka, gdzie wszystkie krawedzie zostały obrobione, dzięki czemu masz deski o określonym wymiarze i równej powierzchni wszystkich boków oraz czola desek. Nieobrzynana to taka prosto spod traka, gdzie tylko dwie krawędzie są gładkie, boki nie są przycięte. Mokra, to taka od razu po cięciu pnia drewna. Sucha to taka, która została poddana procesowi suszenia w specjalnej suszarni, dla obniżenia poziomu wilgotności drewna.
08-25-2016, 03:47 PM
panitwojegozycia Offline
Member

Liczba postów: 74
Co to jest tarcica?
Wydaje mi się, że tarcica to po prostu pocięty drzewa, przy czym pocięty wzdłużnie, nie w poprzek. Dlatego tarcica wyglada jak deski, a nie słupki, ale czy to już są deski? Nie wydaje mi się, deski kojarzą się raczej z obrobioną, gładką powierzchnią, a tutaj tego nie mamy.
08-25-2016, 04:40 PM
plaska Offline
Member

Liczba postów: 54
Co to jest tarcica?
Super, dzięki za tak dokładne wyjaśnienie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | obw-white.pulawy.pl | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS